eksploatacja-opinie

Home > Results

wyniki
Pierwsze uwagi
Planuje tutaj opisywać swoje uwagi i wrażenia z eksploatacji Smarta 450 lift.
Koniec roku obfituje w wydarzenia. Słodziak miał dwie przygody najpierw szkoda parkingowa 1 zakończona wymianą tylnego zderzaka oraz szkoda parkingowa 2 wymiana przedniego zderzaka. Z dobrych rzeczy doszły światła dzienne i halogeny. Fotki jeszcze nie zrobione.

IMG_0683
opinie 1

Przykładowy tekst na zamieszenie pierwszej opinii

Read more
IMG_0680
opinie 2

Przykładowy tekst na zamieszczenie drugiej opinii

Read more
IMG_0681
opinie 3

Przykładowy tekst na zamieszczenie trzeciej opinii

Read more
GALERIA

Smart 450

Brak klucza w klamkach Smart 450

Drugie gniazdo zapalniczki

Jak sobie poradzić, z otwarciem drzwi?

Gdy akumulator jest całkowicie rozładowany i nie możesz otworzyć drzwi bo klamki są bez klucza,  to sprawdzonym i dobrym rozwiązaniem jest dołożenie gniazda zapalniczki w bagażniku. Proponuje zamontować je na osłonie bocznej bagażnika. Wybrałem prawy bok jak na fotkach. Gniazdo jest podłączone bezpośrednio do akumulatora grubym przewodem. Teraz wystarczy włączyć do gniazda zapalniczki prostownik i podładować akumulator bez konieczności wyjmowania ciężkiego akumulatora, Wystarczy podnieść tylną szybę i wpiąć prostownik do gniazda - mały wysiłek, prawda?

Nie należy ładować akumulatora przez gniazdo zamontowane fabrycznie, bo można uszkodzić elektronikę pojazdu! Dodatkowo zyskujemy możliwość podłączenia urządzeń tj. odkurzacz, dodatkowe oświetlenie w bagażniku np. przy kontroli poziomu oleju w komorze silnika. Oczywiście można wejść przez bagażnik do Smarta i otworzyć sobie drzwi, ale ten pomysł dedykuję osobom sprawnym, niewielkiego wzrostu, a starsze lub mniej sprawne osoby będą zadowolone.

Drugie gniazdo zapalniczki

Zamknięte drzwi i rozładowany akumulator

Problem pojawia się, gdy rozładuje się akumulator i nie ma jak, otworzyć drzwi, aby dostać się do środka trzeba wzywać pomoc jeśli własna sprawność ogranicza inne metody.